Rozloučení se žáky 9. tříd

Ve středu 24. června končil školní rok. Po rozdání vysvědčení se před školou konalo slavnostní rozloučení se žáky 9. tříd. Sešli se zde žáci 1. tříd, kteří se přišli rozloučit se svými deváťáky, kteří je uváděli v září do 1. třídy. Všem našim absolventům přejeme úšpěšný start v jejich dalším vzdělávání.

Bosonožský slavík

Již tradicí se stala na ZŠ Bosonožská pěvecká soutěž „Bosonožský slavík". Letošního ročníku, který se konal 20.5., se zúčastnilo 27 zpěváků, kteří bojovali ve dvou kategoriích. Jejich výkony byly převážně vyrovnané a porota měla těžký úkol. Nakonec v mladší kategorii (I. stupeň) zvítězila s písní „Tak ráda tě mám" Tereza Doležalová, na 2. místě se umístila Eliška Tóthová a 3. místo získala Kateřina Mrázková. Ve starší kategorii (II. stupeň) si velký aplaus a 1. místo vyzpíval Martin Lustig s písní „Ráj" od Vangelise, 2. místo zaslouženě získala Eliška Otoupalíková a na 3. místě se umístila Tereza Černíková. Všem malým zpěvákům gratulujeme k výkonu i jejich odvaze.

Statek Krevlice

V rámci výuky prvouky a učiva o rostlinách, zvířatech a pracích na poli žáci 3.D navštívili statek Krevlický Dvůr, který leží 2km od Velké Bíteše. Děti si zde mohly prohlédnout chlévy s prasátky, prošly si koňské stáje a došly také k výběhu koz, ovcí a krav. Všechna zvířátka byla mazlivá a naštěstí sežrala jen nabízenou potravu a nechala všechny ručičky celé. Prošli jsme také technické zázemí statku. Děti mohly vylézt na kombajn i traktor. Tato exkurze byla pro děti velkým zážitkem.

Řím - Pompeje - Vesuv

V květnu absolvovali naši žáci úžasnou lekci dějin k doplnění znalostí z období antiky. První den jsme navštívili antický Řím - Koloseum, Forum Romanum, Palatinum, Kapitol, Benátské náměstí, Národní památník krále Viktora Emanuela II., Marcellovo divadlo a prošli se kolem Tibery. Druhý den začal výjezdem na horu Vesuv, odkud následoval konečný výšlap až ke kráteru sopky. Zde se nám otevřel úžasný pohled nejen do kráteru sopky, ale i na celý Neapolský záliv a přilehlé ostrovy Capri a Ischii. Z Vesuvu jsme pokračovali do Pompejí na prohlídku archeologického areálu antického města, které bylo zničeno výbuchem sopky Vesuv roku 79 n.l. Prošli jsme se antickými ulicemi, prohlédli si interiéry domů, hospůdek, amfiteátru, divadel, paláců i nekropoli. Papežský Řím byl programem posledního dne. Začali jsme návštěvou Vatikánu, kde jsme si prohlédli Baziliku sv. Petra a nahlédli do Sixtinské kaple. Odtud jsme se vydali k Andělskému hradu, ze kterého byl nádherný výhled na celý Řím. Naše kroky dále směřovaly na nejkrásnější náměstí, kde stával římský stadion - Navonské náměstí a k vrcholnému dílu římského antického umění - Pantheonu. Na závěr dne jsme navštívili Fontanu di Trevi a odpočinuli si na Španělských schodech. Večer jsme sice unaveni, ale plni dojmů z historických míst nastupovali do autobusu a chystali se na zpáteční cestu domů.

Návštěva hasičské zbrojnice

V úterý 19. května se žáci 3.A a 3.D vypravily na návštěvu do Hasičské zbrojnice ve Starém Lískovci. Zde nás přivítali tři dobrovolní hasiči, kteří dětem ukázali hasičská auta, výstroj hasiče a velice trpělivě odpovídali na všetečné otázky žáků. Děti si mohly vyzkoušet přilbu, nasadili si dýchací masku, prohlédli auta a každý chvíli poseděl v kabině hasičského auta. Na konci prohlídky si žáci zkusili, jak se hasí oheň a jaký tlak má voda. Děti byly z návštěvy velice nadšené a spokojené.

Předvalentýnský společenský den

V pátek 13. února probíhala výuka ve společenském duchu. Tento den byla celá škola ve společenském oděvu a ve slavnostním naladění. V první hodině žáci pracovali na společném úkolu zaměřeném ke společenskému chování. Další vyučování již probíhalo podle rozvrhu, ale stále ve společenské atmosféře.

Vánoční dílny

Ve středu 17. prosince zavládla ve škole pravá vánoční atmosféra. Již tradičně se konaly vánoční dílny. Ze tříd se linuly tóny koled, při kterých děti tvořily vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, přáníčka, malovaly hrníčky a tvořily další dárečky. Součástí vánočních dílen byl i turnaj ve florbalu a v deskových hrách. Celé dopoledne uběhlo jako z vody a vánoční prázdniny se opět o jeden den přiblížily.

Advent v Salzburku

V pátek 5. prosince jsme se vypravili nadýchat vánoční atmosféry kouzelného alpského města Salzburku. K adventu zde patří koleda Tichá noc. V obci Arnsdorf jsme si prohlédli školu, kde působil autor této světově proslulé koledy Franz Xaver Gruber. Potom jsme zamířili do Oberndorfu, kde tato koleda koleda poprvé zazněla o půlnoční mši. Večer jsme se ještě zastavili ve městě St. Wolfgang, kde na jezeře v době adventu svítí 19 metrů vysoká obří lucerna.

Ukázkové hodiny v 1. třídách

Ve středu 26.11. si žáci 1. tříd připravili ukázku výuky nejen pro své rodiče, ale i pro předškoláky. Ukázali co se již ve škole naučili a také, že učení může být i zábava. Celá akce se setkala s velkým ohlasem přítomných rodičů.

Hrajeme si na školáky

V pátek 21.11. naši školu navštívili předškoláci z MŠ Kosmonautů a MŠ Bosonožská. V rámci projektu "Na skok do školy" si naši žáci 4.A a 8.A pro předškoláky připravili program v tělocvičně školy.

Tematická integrovaná výuka

V pátek 31. října se žáci 8.A vyučovali netradičním způsobem. Ten den si výuku připravili studenti Pedagogické fakulty MU v Brně v rámci své praxe. Proběhla integrovaná tématická výuka, která spojila předměty zeměpis, přírodopis, chemii a fyziku v jeden tématický celek. Žáci pracovali ve skupinkách na čtyřech stanovištích, kde plnili zadané úkoly a vypracovávali pracovní listy.

Den stromů

V rámci projektu s MŠ "Na skok do školy" si žáci 4.A a 5.A připravili první akci pro předškoláky - Den stromů, který se konal 15. října. Cílem projektu bylo seznámit děti s důležitostí lesa a stromů. Děti se na šesti stanovištích přesvědčily, co vlastně už o lese vědí a mnohé další se ještě naučily.

Bioskop

Ve čtvrtek 9. října navštívili žáci 6.C vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity. Zde měli možnost na vlastní oči vidět buňku takovou jaká je. Žáci pozorovali rostlinnou a živočišnou buňku, seznámili se s mikroskopem, tvorbou mikroskopických preparátů a vyzkoušeli si práci se skalpelem a jehlou.

Pasování na prvňáčky

První den školního roku byl slavnostním dnem především pro děti, které nastupují do 1. třídy. Po slavnostním přivítání proběhlo v tělocvičně školy pasování do řad školáků pod dohledem našich novopečených deváťáků. Milé setkání se staršími spolužáky dodalo mnohým prvňáčkům odvahu k převzetí šerpy od starosty Starého Lískovce. Přejeme všem prvňáčkům spoustu úspěchů ve škole.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
Zoo Hodonín
třídy 4.A, 7.D
čtvrtek, 3. září 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Fotografování 1. tříd
pondělí, 14. září 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Státní svátek
pondělí, 28. září 2020
29
30
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna