Zahradní slavnost

V úterý 28.6. jsme pořádali v areálu školy zahradní slavnost u příležitosti 35. výročí školy. Bylo připraveno krátké vystoupení žáků a učitelů. Po něm následovalo zábavné odpoledne plné her a soutěží pro děti.

Ples deváťáků

V pátek 24. června se loučili žáci devátých tříd se základní školou. Na závěr uspořádali školní ples s účastí svých rodičů a učitelů. Sami zajistili vše potřebné a připravili si program, který střídal volnou zábavu. Ples měl velký úspěch a všem se moc líbil.

Olympijský běh 2016

Ve středu 22. června se naši žáci zúčastnili Olympijského běhu 2016, který se uskutečnil na hřišti školy. Všichni účastníci obdrželi olympijské medaile a dárky od partnerů závodu.
Děkovný dopis zde.

Vánoční dílny

V pondělí 21. prosince zavládla ve škole pravá vánoční atmosféra. Již tradičně se konaly vánoční dílny. Ze tříd se linuly tóny koled, při kterých děti tvořily vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, přáníčka, malovaly hrníčky a tvořily další dárečky. Součástí vánočních dílen byl i sportovní turnaj a soutěž v deskových hrách. Celé dopoledne uběhlo jako z vody a vánoční prázdniny se opět o jeden den přiblížily.

Advent v Drážďanech a v Tropical Islands

Ve dnech 2. až 4.12. se naši žáci zúčastnili adventního zájezdu do Míšně, Drážďan a následné relaxace v největším evropském tropickém parku Tropical Islands. V malém německém městečku Míšeň si nejprve prohlédli slavnou manufakturu na výrobu porcelánu a také zavítali na místní vánoční trhy. Poté se přesunuli do saské metropole Drážďan na tradiční předvánoční trhy tohoto města. A největším zážitkem byla pro většinu návštěva "tropů", kde si to všichni určitě výborně užili.

Jazykový pobyt ve Velké Británii

V rámci projektu EU - podpora jazykových dovedností se 30 žáků z II. stupně školy zúčastnilo ve dnech 5. - 11. října jazykového vzdělávání ve Velké Británii. Cílem bylo zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o Velké Británii. Jazykové vzdělávání probíhalo nejen ve školních lavicích ve škole v Margate, ale i v dalších vzdělávacích institucích v Canterbury a Hamptonu. Součástí vzdělávání bylo vypracování pracovních listů. Ve druhé části pobytu, v poznávací části, žáci navštívili řadu zajímavých míst, kde si prohloubili znalosti o cílové zemi. Navštívili a prohlédli si pamětihodnosti Londýna a přístavních měst Portsmouthu a Brightonu. V Londýně si prohlédli Katedrálu sv. Pavla, Tower Bridge, pevnost Tower, Big Ben, Britské muzeum, London Eye, křižník Belfast, navštívili nultý poledník v Greenwich a mnoho dalších. Prohlubování jazykových dovedností probíhalo i při poznávacím pobytu, kdy žáci dostávali různé úkoly a museli konverzovat s místními lidmi. Výstupem vzdělávacího pobytu je vypracované portfolio pracovních listů.

Pasování na prvňáčky

První den školního roku byl slavnostním dnem především pro děti, které nastupují do 1. třídy. Po slavnostním přivítání proběhlo pasování do řad školáků pod dohledem našich novopečených deváťáků. Milé setkání se staršími spolužáky dodalo mnohým prvňáčkům odvahu k převzetí šerpy od starosty Starého Lískovce. Přejeme všem prvňáčkům spoustu úspěchů ve škole.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
Zoo Hodonín
třídy 4.A, 7.D
čtvrtek, 3. září 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Fotografování 1. tříd
pondělí, 14. září 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Státní svátek
pondělí, 28. září 2020
29
30
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna