Dlouhé stráně

Jako doplněk výuky navštívili žáci 9. tříd přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Exkurze byla doplněním výuky fyziky a chemie, kde žáci měli možnost seznámit se s jedním ze způsobů získávání elektrické energie.
Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně má hned tři „nej“. Je vybavena největší reverzní vodní turbínou v Evropě, je elektrárnou s největším spádem v České republice a je elektrárnou s největším instalovaným celkovým výkonem v ČR. Elektrárna je řešena jako podzemní dílo. Obě její soustrojí jsou umístěna v podzemí. Horní nádrž, nacházející se v nadmořské výšce 1350 m, je s podzemní elektrárnou spojena dvěma přivaděči, každým pro jedno soustrojí. S dolní nádrží je elektrárna propojena dvěma odpadními tunely dlouhými 354 a 390 metrů.
V rámci exkurze byli žáci nejprve seznámeni s historií výstavby a funkcí elektrárny. Poté následovala prohlídka vlastní elektrárny v podzemí a následně návštěva horní nádrže.
Vzhledem ke krásnému počasí a výborné viditelnosti si žáci odnesli nejenom mnoho nových poznatků o výrobě elektrické energie, ale měli možnost vidět i krásné panorama Jeseníků.

Předvalentýnský společenský den

V pondělí 13. února probíhala výuka ve škole ve společenském duchu. Žáci si zvolili pro svoji třídu společenskou událost a přišli k ní slavnostně oblečeni. Součástí bylo i předávání valentýnských přáníček. Žáci 1. stupně absolvovali výukový program Etiketa a školní řád. Pro žáky 2. stupně je připraven program Etiketa do škol, který proběhne v pondělí 20. února.

Vánoční dílny

Ve středu 21. prosince zavládla ve škole pravá vánoční atmosféra. Již tradičně se konaly vánoční dílny. Ze tříd se linuly tóny koled, při kterých děti tvořily vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, přáníčka, malovaly hrníčky a tvořily další dárečky. Součástí vánočních dílen byl i sportovní turnaj a soutěž v deskových hrách. Celé dopoledne uběhlo jako z vody a vánoční prázdniny se opět o jeden den přiblížily.

Brněnské Vánoce

V rámci akce Brněnské vánoce na náměstí Svobody v pátek 16.12. vystoupili se svým programem i žáci naší školy. Nejprve si pásmo písniček a říkanek připravili žáci 5.A. Ve druhé části programu zazpívali žáci II. stupně.

Benátky - město na vodě

Ve dnech 8. - 10. září naši žáci absolvovali poznávací zájezd do Benátek. Prošli se městskými zákoutími kolem kanálů, přes malebné mosty až do centra ostrovního města. Prohlédli si historické jádro - náměstí sv. Marka, chrám sv. Marka, Dóžecí palác a vystoupili na Zvoniční věž. Odpoledne odjeli lodí za město na ostrov Lido, kde si po náročném dni užívali moře a sluníčko na zdejší pláži. Po zasloužené relaxaci následoval návrat lodí zpět k autobusu a cesta domů.

Pasování na prvňáčky

První den školního roku byl slavnostním dnem především pro děti, které nastupují do 1. třídy. Po slavnostním přivítání proběhlo pasování do řad školáků pod dohledem našich novopečených deváťáků. Milé setkání se staršími spolužáky dodalo mnohým prvňáčkům odvahu k převzetí šerpy od starosty Starého Lískovce. Přejeme všem prvňáčkům spoustu úspěchů ve škole.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
Zoo Hodonín
třídy 4.A, 7.D
čtvrtek, 3. září 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Fotografování 1. tříd
pondělí, 14. září 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Státní svátek
pondělí, 28. září 2020
29
30
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna