Vánoční dílny

Ve čtvrtek 21. prosince zavládla ve škole pravá vánoční atmosféra. Již tradičně se konaly vánoční dílny. Ze tříd se linuly tóny koled, při kterých děti tvořily vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, přáníčka, malovaly hrníčky a tvořily další dárečky. Součástí vánočních dílen byl i florbalový turnaj, přehazovaná velkým míčem a soutěž v deskových hrách. Celé dopoledne uběhlo jako z vody a vánoční prázdniny se opět o jeden den přiblížily.

Vánoční Budapešť

Vánoční trhy jsou neodmyslitelnou součástí každých Vánoc a to nejen u nás, ale v celé Evropě. V předvánočním čase jsme s našimi žáky navštívili jednu z nejkrásnějších metropolí staré Rakousko - uherské monarchie - Budapešť.

Pravou sváteční atmosféru maďarské metropole jsme si vychutnávali na vánočních trzích u baziliky sv. Štěpána. Je to největší kostel v Budapešti, zasvěcený prvnímu maďarskému králi. Parlament je bezpochyby nejimpozantnější budovou pešťského břehu Dunaje. Budínskému hradnímu vrchu dominuje kromě Královského paláce také Matyášův kostel a věžičky Rybářské bašty. Rybářská bašta stojí na místě bývalých hradeb u středověkého náměstí, kde se dřív prodávaly ryby. Je odtud nádherná vyhlídka na Dunaj a Pešť.

Nejhezčí pohled byl ve večerních hodinách před odjezdem zpět domů, kdy se rozsvítila světla a Budapešť se ukázala v celé své kráse plně rozsvícená a rozzářená.

Brněnské vánoce

V předvánočním čase probíhá na náměstí Svobody na vánočních trzích akce Brněnské vánoce. Jako každý rok, zde vystupovali v úterý 19. prosince i žáci naší školy se svým programem. Nejprve si pásmo písniček a říkanek připravily děti z prvního stupně. Ve druhé části programu zazpívali žáci druhého stupně.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
Zoo Hodonín
třídy 4.A, 7.D
čtvrtek, 3. září 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Fotografování 1. tříd
pondělí, 14. září 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Státní svátek
pondělí, 28. září 2020
29
30
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna