Zahradní slavnost

V úterý 25. června jsme pořádali v areálu školy zahradní slavnost pro žáky a jejich rodiče. Naši žáci si připravili krátké vystoupení, po kterém následovalo zábavné odpoledne plné her a soutěží. Připraven byl i prodejní jarmark výrobků, které děti vyráběly a chutné občerstvení.

Dánsko

Ve dnech 10. až 15. 6. se vybraní žáci 6. ročníků zúčastnili zahraniční exkurze do Dánska. Velmi nabitý program nám ukázal mnohá zajímavá místa Jutského poloostrova. A i když nám ze začátku nepřálo počasí, tak jsme se sluníčka dočkali a dokonce někteří z nás se i vykoupali v Severním moři. Navštívili jsme skanzen Vikingů, nejstarší dánské město Ribe a také plno přírodních úkazů – obrovskou pohyblivou písečnou dunu, nejkrásnější pláž Dánska na ostrově Romo a také nejsevernější výběžek Jutského poloostrova Grenen, kde se potkávají vody Severního a Baltské moře. A užili jsme si také zábavu v Legolandu a Tropical Islandu.

Předvánoční Vídeň

Naši žáci se zúčastnili v pátek 30. listopadu 2018 dějepisné exkurze, kterou pro ně připravila na úvod letošního adventního období Cestovní kancelář Porta Optima.
Již cestou se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí z historie od paní průvodkyně. Ve Vídni jsme navštívili mnoho památných míst, jejichž minulost neúnavně komentovala - nejznámější dílo architekta, malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera Hundertwasserhaus, barokní zámek Schönbrunn, palácový komplex v centru Vídně Hoffburg s Císařskou klenotnicí. Před zámky Schönbrunn a Belveder jsme zažili nefalšovanou předvánoční atmosféru jarmarku. Večerní procházka vedla zářícími ulicemi kolem morového sloupu až k jedné z nejvýznamnějších gotických staveb, ke Katedrále svatého Štěpána.
Plni zážitků a informací jsme se šťastně vrátili i s drobnými upomínkovými předměty ve večerních hodinách domů.

Exkurze Francie

Ve dnech 17. až 21. 10. 2018 se žáci naší školy zúčastnili zájezdu do Francie, kde hlavním lákadlem byla návštěva zábavního parku Disneyland. Celodenní návštěva parku všechny zúčastněné nadchla, krásná podzimní výzdoba to vše jen dokreslila. Další den jsme se vydali po toku řeky Loiry, kde jsme navštívili hned tři zámky – Chambord, Chenonceau a Amboise. Poslední den jsme na vlastní nohy poznali velikost Paříže, kdy jsme nachodili desítku kilometrů a viděli nejzajímavější místa – Montmartre, Sacre-Coeur, Vítězný oblouk, slavnou Chams Elysees, areál Invalidovny a hlavně Eiffelovu věž. Večer jsme naše putování zakončili plavbou po Seině. Celá exkurze se velmi vydařila i díky krásnému počasí, které nám celou dobu přálo.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
Zoo Hodonín
třídy 4.A, 7.D
čtvrtek, 3. září 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Fotografování 1. tříd
pondělí, 14. září 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Státní svátek
pondělí, 28. září 2020
29
30
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna