Sběr papíru - 3. čtvrtletí

Výsledková listina zde.

Sběr papíru - 1. pololetí

Výsledková listina zde.

Školní kolo v přehazované

Do turnaje se přihlásilo 8 smíšených družstev. V každém družstvu musela hrát nejméně 3 děvčata. V kategorii 6. - 7. tříd zvítězila třída 7.A. V kategorii 8. - 9. tříd si nejlépe vedlo družstvo spojené z 9.A a 9.C. Ve finále zvítězilo družstvo 9. třídy. Měli jasnou výškovou převahu u sítě, ale sedmáci nic nevzdávali a bojovali o každý bod až do samého konce.

Okresní kolo ve florbalu

Do okresního kola ve florbalu, které se konalo 21. a 24. listopadu ve florbalové hale Bulldogs se přihlásilo 12 dívčích družstev v kategorii D III. Naše děvčata zvítězila a postoupila do finále. Ve finále porazila ZŠ Kotlářskou a ZŠ Horní. V posledním utkání prohrála se ZŠ Holzova a obsadila tak krásné 2. místo v Brně.

Sběr papíru - 1. čtvrtletí

Výsledková listina zde.

KomiksFest

Obrovský úspěch ZŠ Bosonožské na KomiksFestu - třída 5.A se zapojila do soutěže Bohouš a Dáša mění svět, kterou pořádala společnost Člověk v tísni. Téma se týkalo průzkumu "Jak to, co jíme, ovlivňuje svět?", "Jak souvisí to, co máme na talíři s kácením deštných pralesů?", "Proč až 35% obědů ze školní jídelny skončí v koši?", "Proč každý 8. člověk na planetě trpí trpí podvýživou a současně víc než miliarda lidí je obézní?" atd. Žáci měli jednotlivě nebo ve skupince vytvořit originální komiksový příběh zaměřený na řešení výše uvedených otázek. Tématu jsme se podrobně věnovali několik hodin a poté žáci začali nápaditě vytvářet svá díla. Píle se skutečně vyplatila.

Byli jsme velmi potěšeni oznámením, že komiksy našich žákyň byly odbornou porotou vyhodnoceny mezi čtyřmi nejlepšími ve své kategorii! Srdečně tímto gratulujeme Andree Jarošové - dílo "Jak těžba ropy ničí prales" (1. místo) dále Justýně Čechové s Kateřinou Mrázkovou - dílo "Pošleme nepotřebné potraviny do Afriky" (2. místo) a Anně Herzanové - dílo "Norkový kožich ano či ne?" (3. místo).

Všechna děvčata se společně s paní učitelkou zúčastnila slavnostního předávání cen vítězům, které proběhlo v sobotu 1. listopadu 2014 v Praze v rámci KomiksFestu. Výstavu nejlepších soutěžních komiksů je možné shlédnout do 20. listopadu v Langhansu - centru Člověka v Tísni v Praze.

komiksfest

Logická olympiáda

Žáci 7. - 9. tříd se zúčastnili logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Výsledková listina zde.

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna