Popis školy

Škola se nachází v městské části Starý Lískovec na jihozápadním okraji Brna. V letošním školním roce ji navštěvuje 390 žáků ve 22 třídách.
Kromě výuky v běžných třídách se dlouhodobě škola věnuje vzdělávání dětí se specifickými poruchami učení - dyslexií, dysgrafií, dysortografií a dyskalkulií. V letošním školním roce máme 14 běžných tříd v 1. - 9. ročníku, 7 dyslektických tříd v 5. - 9. ročníku a 1 přípravnou třídu. Počty žáků v běžných třídách se pohybují okolo 25. Dyslektické třídy naplňujeme do počtu 14 žáků. Tyto počty dětí umožňují maximální uplatnění individuálního přístupu ve výuce. Na škole pracuje 31 pedagogických pracovníků, z nich je 13 speciálních pedagogů. Ve třídách působí 13 asistentů pedagoga. Ve škole působí školní poradenské pracoviště, které tvoří výchovný poradce, školní psycholog, školní speciální peagog  a metodik prevence.
Výuka probíhá v kmenových učebnách I. a II. stupně a podle zaměření i v odborných pracovnách. Škola má odborné učebny pro výuku výtvarné výchovy, hudební výchovy, jazykovou učebnu, 2 počítačové učebny, cvičnou kuchyňku, dílny, multimediální učebnu pro výuku chemie a fyziky a odbornou pracovnu přírodopisu. Učebny jsou vybaveny interaktivními tabulemi a dataprojektory. K výuce tělesné výchovy slouží 2 tělocvičny a za školou máme nové sportovní hřiště. Součástí školy je také školní družina a kuchyň s jídelnou.
Žáci mají možnost účastnit se lyžařského kurzu, škol v přírodě v tuzemsku i v zahraničí, poznávacích zájezdů a dalších akcí pořádaných školou. Škola nabízí i pestrou zájmovou činnost. Při škole pracuje Školní sportovní klub Asociace školních sportovních klubů, který nabízí sportovní vyžití nejen žákům školy, ale i dětem z blízkého okolí.
Dny otevřených dveří nepořádáme, ale rádi Vás uvítáme a provedeme po škole kdykoliv, po předchozí domluvě.

Vybavení školy

Škola má pěkné, světlé a estetické prostory. Nemáme klasické šatny, ale každý žák má svoji uzamykatelnou šatní skříňku. Třídy I. a II. stupně se nachází v samostatných pavilonech. Na I. stupni probíhá výuka v kmenových učebnách, ve kterých máme pro děti vyhrazeny relaxační kouty vybavené kobercem. Učebny jsou vybaveny novým stavitelným nábytkem a vyzdobeny výtvarnými pracemi dětí.

Zobrazit galerii online na:

Kalendář akcí pro žáky

logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola
logo my jsme fakultni skola pedagogicke fakulty mu
logo certifikat rodice vitani logo zdrava skolni jidelna