Popis školy

Škola se nachází v městské části Starý Lískovec na jihozápadním okraji Brna. V letošním školním roce ji navštěvuje 390 žáků ve 22 třídách.
Kromě výuky v běžných třídách se dlouhodobě škola věnuje vzdělávání dětí se specifickými poruchami učení - dyslexií, dysgrafií, dysortografií a dyskalkulií. V letošním školním roce máme 14 běžných tříd v 1. - 9. ročníku, 7 dyslektických tříd v 5. - 9. ročníku a 1 přípravnou třídu. Počty žáků v běžných třídách se pohybují okolo 25. Dyslektické třídy naplňujeme do počtu 14 žáků. Tyto počty dětí umožňují maximální uplatnění individuálního přístupu ve výuce. Na škole pracuje 31 pedagogických pracovníků, z nich je 13 speciálních pedagogů. Ve třídách působí 13 asistentů pedagoga. Ve škole působí školní poradenské pracoviště, které tvoří výchovný poradce, školní psycholog, školní speciální peagog  a metodik prevence.
Výuka probíhá v kmenových učebnách I. a II. stupně a podle zaměření i v odborných pracovnách. Škola má odborné učebny pro výuku výtvarné výchovy, hudební výchovy, jazykovou učebnu, 2 počítačové učebny, cvičnou kuchyňku, dílny, multimediální učebnu pro výuku chemie a fyziky a odbornou pracovnu přírodopisu. Učebny jsou vybaveny interaktivními tabulemi a dataprojektory. K výuce tělesné výchovy slouží 2 tělocvičny a za školou máme nové sportovní hřiště. Součástí školy je také školní družina a kuchyň s jídelnou.
Žáci mají možnost účastnit se lyžařského kurzu, škol v přírodě v tuzemsku i v zahraničí, poznávacích zájezdů a dalších akcí pořádaných školou. Škola nabízí i pestrou zájmovou činnost. Při škole pracuje Školní sportovní klub Asociace školních sportovních klubů, který nabízí sportovní vyžití nejen žákům školy, ale i dětem z blízkého okolí.
Dny otevřených dveří nepořádáme, ale rádi Vás uvítáme a provedeme po škole kdykoliv, po předchozí domluvě.

Vybavení školy

Škola má pěkné, světlé a estetické prostory. Nemáme klasické šatny, ale každý žák má svoji uzamykatelnou šatní skříňku. Třídy I. a II. stupně se nachází v samostatných pavilonech. Na I. stupni probíhá výuka v kmenových učebnách, ve kterých máme pro děti vyhrazeny relaxační kouty vybavené kobercem. Učebny jsou vybaveny novým stavitelným nábytkem a vyzdobeny výtvarnými pracemi dětí.

Zobrazit galerii online na:

Kalendář akcí pro žáky

po út st čt so ne
středa, 17. říjen 2018
čtvrtek, 18. říjen 2018
Německé divadlo
pátek, 19. říjen 2018
sobota, 20. říjen 2018
neděle, 21. říjen 2018
logo esf eu msmt opvk
logo scio - zlatý certifikát
certifikát aktivní škola