Úvod / Škola / Ze života školy / Pěšky do školy

Pěšky do školy

V týdnu od 16. do 20. 9. 2024 se I. stupeň naší školy připojil ke celosvětovému týdnu mobility a celorepublikové akci Pěšky do školy. Děti měly za úkol přijít do školy pěšky, využít koloběžek, kol, MHD. Cílem akce bylo zmenšit počet aut, která vozí děti do školy a zastavují před školou. Někteří rodiče zde nedodržují pravidla silničního provozu, zastavují na přechodech pro chodce, otáčí se v nepřehledných úsecích, čímž sice, jejich dítě dorazí v bezpečí do školy, ale ohrožují tím bezpečnost ostatních dětí. Uskutečnil se i průvod Starým Lískovcem, aby děti upozornily na tuto akci. Během celého týdne si děti zapisovaly, jak se do školy dopravily. Žáci 4. B také zapisovali kolik aut zastaví před školou. Dělali průzkum týden před akcí a během akcí.  Bohužel se nám nepodařilo eliminovat počet aut před školou, počítali jsme jen ta auta, která vysadila děti. Ani makety k akci, ani snaha dětí rodiče nepřinutila zaparkovat dál od školy. Doufáme, že dětem se cesta do školy pěšky zalíbila. Příští rok se určitě zapojíme znovu.